Specialistai, kurių darbo rinkoje šiuo metu labiausiai trūksta

Šiuolaikiniame pasaulyje, regis, nebepakanka gerai išmanyti tik vieną savo srities dalyką – žmogus turi būti visapusiškai imlus naujovėms ir prisitaikantis prie besikeičiančių darbo rinkos dėsnių ir sąlygų. Nepaisant to, kai kurių specialistų poreikis nuolatos auga, o jų trūkumas neabejotinai pastebimas siūlomose algose. Darbdaviai nesibodi mokėti ženkliai didelių sumų, kad tik jiems pavyktų prisivilioti paklausios specialybės darbuotoją. Tokie specialistai patys diktuoja savo norimų algų sąlygas – ir jos neretai būna patenkinamos. Tai skatina ne tik kritiškiau ir įdėmiau peržvelgti darbo pasiūlymus, bet ir susimąstyti, kokie specialistai iš tiesų, nepaisant siūlomų universitetinių programų, kurios dažnai neatitinka darbdavio realių poreikių būsimam darbuotojui, yra paklausūs ir reikalingi.

Specialistų poreikis pasaulyje

Neginčijamas specialistų trūkumas – informacinių technologijų srityje. Vis labiau modernėjantis pasaulis technologine prasme skatina ieškoti tokių darbuotojų, kurie būtų ne tik išprusę informacinių technologijų srityje, tačiau ir gebantys mokytis bei tobulėti. Darbdaviai puikiai suvokia, kad norint pasiekti savo klientą, informacinės technologijos šiuo metu yra viena iš greičiausių ir efektyviausių priemonių. Svarbu tai, kad šiuolaikinis informacijos srautas yra milžiniškas, o jį sparčiai, teisingai valdyti ir nukreipti yra reikalingi informacinių technologijų specialistai – pastarieji išlieka vieni iš geidžiamiausių darbuotojų. Informacinės technologijos ir inžinerija yra glaudžiai susijusios, taigi inžinerija vis dar išlieka ta sritimi, kuri neabejotinai sulaukia didelio darbdavių dėmesio dėl nemažo specialistų trūkumo. Tikėtina, kad ir šios srities specialistų poreikis tik didės, ypač elektros ir mechanikos inžinerijos atstovų. Būtina paminėti, kad finansai ir jų vadyba taip pat išliks ta sritimi, kurioje specialistų poreikis nesumenks. Taigi buhalteriai ir apskaitininkai yra vieni iš tų darbuotojų, kurių paklausa darbo rinkoje yra neginčijama.

Tendencijos Lietuvoje

Jei peržvelgtume darbo skelbimus Lietuvoje, greičiausiai pastebėtume keistą tendenciją – nemažai darbo skelbimų, kuriuose pagrindinis dėmesys krypsta į vadybininkus ir į informacinių technologijų specialistus. Pastarieji skelbimai – vieni iš populiariausių. Vis dėlto derėtų nepamiršti, kad šis poreikis yra nemažai veikiamas ir diktuojamas užsienio darbdavių – ne paslaptis, kad didelė dalis tarptautinių įmonių Lietuvoje, kaip pigesnės darbo jėgos, ieško įvairių operacijų vadybininkų, dažniausiai susijusių su klientų aptarnavimu, atlikimu, įgyvendinimu ir jų realizavimu. Informacinių technologijų specialistai taip pat nėra išimtis – šiuolaikinės technologijos užima ypatingą vietą žmogaus gyvenime, todėl tokių darbuotojų poreikis tik augs. Šiuo atveju Lietuva niekuo neišsiskiria iš kitų pasaulio valstybių – čia paruošiami puikūs tiek vietinei, tiek užsienio rinkai profesionalūs savo srities žinovai.

Ateitis – informacinės technologijos

Akivaizdu, kad populiariausių specialistų poreikis susijęs su ateities technologijomis ir jų įgyvendinimu – milžiniški informacijos srautai diktuoja darbo rinkos poreikius. Tad nieko nuostabaus, kad informacinių technologijų specialistai jau dabar išgyvena savo aukso amžių, kuris neabejotinai dar ilgai tęsis ir yra visiškai neprognozuojamas. Kitų specialistų poreikis taip pat nestebina – įvairių sričių inžinieriai, ypač elektros ir mechanikos, apskaitininkai ir buhalteriai, tikėtina, nesiskųsiantys darbo stygiumi ateityje. Vis dėlto didėja poreikis ir taip vadinamųjų „paprastų“ operacijų atlikimo specialistų, vadybininkų, kurių pagrindinės užduotys, susijusios su milžiniško informacijos srauto nukreipimu ir jo valdymu, tiesiogiai veikiančios kliento aptarnavimą ir jo kokybę.